Caldoris

Oferta dla firm

mikroElektrociepłownia czyli siła procesu kogeneracji dla Twojej firmy

mikroElektrociepłownia to niewielkie niezależne urządzenie, które spalając gaz produkuje jednocześnie prąd i ciepło

mikroElektrociepłownia (mEC) – dlaczego to się opłaca?

Ciepło i prąd są wytwarzane w mikroElektrociepłowni po znacznie niższej cenie dzięki temu, że dzieje się to w jednym procesie technologicznym, tzw. kogeneracji. Jednoczesna produkcja energii elektrycznej i ciepła jest o wiele efektywniejsza od procesów oddzielnego wytwarzania obu tych energii. Do wyprodukowania prądu i ciepła z tradycyjnych źródeł, potrzebne jest nawet o 2/3 paliwa więcej, niż do produkcji tych mediów za pośrednictwem mikroElektrociepłowni.

Zobacz ile możesz oszczędzić dzięki mikroElektrociepłowni.

Inne zalety mikroElektrociepłowni to m.in.:

  • oszczędność – klient nie pokrywa wyższych kosztów energii elektrycznej po stronie dystrybutora wynikających ze strat energii w sieci przesyłowej czy dystrybucyjnej,
  • ekologiczność – ograniczenie emisji zanieczyszczeń wynikające z mniejszej ilości spalanego paliwa do wytworzenia tych samych ilości energii,
  • niezależność – możliwość posiadania w pełni niezależnego źródła prądu i ciepła. W przypadku braku napięcia w sieci dystrybucyjnej, mikroElektrociepłownia może działać podobnie jak generator, dostarczając w sposób ciągły energię do Twojej firmy.

Jak możemy Ci pomóc z instalacją mikroElektrociepłowni?

Twoja firma korzysta z zewnętrznych źródeł prądu i tradycyjnej produkcji ciepła (piec zasilany gazem sieciowym lub innym paliwem).

Caldoris sfinansuje zakup i instalację mikroElektrociepłowni korzystającej z kogeneracji. Nie musisz inwestować własnych środków, a od początku dysponujesz niezależnym źródłem prądu i ciepła.

Szczegółowa kalkulację kosztów wraz propozycją optymalnego wariantu współpracy przedstawimy po analizie zapotrzebowania Twojej firmy na media, relacji cenowej gaz – energia elektryczna oraz rodzaju prowadzonej działalności.

Otrzymasz od nas „skrojoną na miarę” propozycję współpracy.

Sprawdź również pozostałe oferty

Elektrownia słoneczna
w abonamencie… nawet za 1 zł!

dot
Jeśli będziemy Twoim dostawcą prądu i gazu, wysokość abonamentu za instalację paneli fotowoltaicznych może być znacząco niższa. Nawet bliska 1 zł.

sprawdź szczegóły

Abonament
na oszczędność

dot
Zamiast samodzielnie szukać źródeł finansowania – wybierz miesięczny abonament, który nie podlega waloryzacji. Caldoris kupi i zamontuje Twoją instalację fotowoltaiczną.

sprawdź szczegóły

Masz pytania?
Potrzebujesz porady,
konsultacji?

Skontaktuj się z doradcą!