Caldoris

O Caldoris

Jesteśmy w pierwszej dziesiątce firm, działających na polskim rynku energetyki odnawialnej. Działamy głównie w obrębie energii słonecznej, ale wspieramy też naszych klientów w zarządzaniu kosztami energii elektrycznej, ciepła i gazu. Optymalizujemy koszty działania firm i budujemy niezależność energetyczną poprzez instalację nowoczesnych, niezależnych źródeł energii elektrycznej i ciepła takich jak panele fotowoltaiczne czy mikroElektrociepłownie.
W Caldoris Polska zatrudniamy zespół ekspertów w dziedzinie nowoczesnych technologii energetycznych. Od 2010 roku oferujemy naszym klientom szeroki wybór rozwiązań z zakresu rozproszonej energetyki odnawialnej. Wyróżnia nas zrozumienie polskiego rynku oraz znajomość specyficznych potrzeb małych i średnich firm.
Aktualna oferta Caldoris jest odpowiedzią na wyzwania, jakie pojawiły się na rynku energetyki rozproszonej w Polsce:

 • zmiana profilu usług związanych z rozproszoną energetyką odnawialną (dotychczas był to głównie rynek sprzedaży i montaży zestawów PV),
 • zmieniające się otoczenie legislacyjne tworzące niestabilne warunki biznesowe dla tego segmentu rynku,
 • niska świadomość ekologiczna powodująca, że efektywność ekonomiczna inwestycji fotowoltaicznych jest kluczowym czynnikiem podejmowania decyzji.

Jesteśmy zdeterminowani, aby zmieniać rynek energetyki odnawialnej w Polsce.

Zaproponowaliśmy model finansowania, który przynosi wymierne korzyści ekonomiczne naszym klientom, a jednocześnie realizuje naszą misję, czyli rozwój i promocja źródeł energii, bezpiecznych dla środowiska naturalnego. Możesz przeczytać też o naszych wartościach.

Nasze wartości

Działania Caldoris skupiają się wokół popularyzacji i promocji energii słonecznej, według nas to jest właśnie energia przyszłości. Wierzymy, że rynek energii odnawialnej będzie się rozwijał i przynosił korzyści zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe.

Już teraz należymy do liderów tego rynku w Polsce i czujemy się odpowiedzialni, za jego rozwój i wdrażanie sprawdzonych na świecie rozwiązań.

checkmark
Niezależność

Wierzymy, że przyszłość energetyki to rosnąca niezależność od energetyki opartej o paliwa kopalne i wielkie elektrownie. To energetyka rozproszona i lokalne, niezależne, ekologiczne źródła energii. Wspieramy naszych Klientów w budowaniu niezależności energetycznej.

checkmark
Odwaga

Wierzymy, że to co robimy jest właściwe, korzystne dla środowiska i naszych Klientów. Nie boimy się działać. Rzucamy wyzwanie o wiele większym od nas. Tworzymy nowe produkty i modele biznesowe, które zmieniają energetykę w Polsce.

checkmark
Etyka

Działamy na rynku, gdzie funkcjonuje wiele niedopowiedzeń. Tworzymy nową kategorię i jasno komunikujemy naszą ofertę i korzyści. Nie wprowadzamy Klientów w błąd. Jesteśmy przejrzyści i etyczni. Gramy fair.

checkmark
Rzetelność

Dostarczamy to, co obiecujemy Klientowi. Jesteśmy sprawni i dobrze zorganizowani. Zapewniamy wysoką jakość instalacji i serwisu. Jeśli zdarzają się nieplanowane sytuacje, zdecydowanie i szybko reagujemy. 

Nasze kompetencje

Kompleksowa obsługa

Sprawnie przeprowadzamy cały proces instalacji systemu fotowoltaicznego czy wprowadzenia nowego systemu zarządzania energią. Doradzamy naszym klientom na każdym etapie prac. Wykonujemy audyt techniczny, który pozwala na przygotowanie rekomendacji odnoszących się do wyboru optymalnych parametrów urządzeń oraz na profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie instalacji systemu kolektorów słonecznych lub ogniw fotowoltaicznych.

W procesie decyzyjnym wspieramy Klienta, przygotowując analizę energetyczną. Polega ona na zbadaniu profilu energetycznego oraz sprawdzenie kosztów związanych z zakupem i dystrybucją energii elektrycznej. Dzięki temu możemy zaproponować instalację fotowoltaiczną, która będzie dopasowana do indywidualnych wymagań klienta oraz będzie gwarantowała najszybszą stopę zwrotu z inwestycji.

Sprawujemy kontrolę nad całym procesem konfiguracji i instalacji komponentów sprzętowych. Optymalizujemy parametry i dobieramy odpowiedni system okablowania i montażu paneli fotowoltaicznych.

Innowacyjne finansowanie

Model finansowania instalacji fotowoltaicznej z Caldoris nie obciąża bilansu firmy, nie wymaga też własnego finansowania. Finansujemy zakup instalacji fotowoltaicznej, w zamian za miesięczny abonament, który nie podlega waloryzacji. Po zakończeniu okresu umowy urządzenie przechodzi na własność Klienta bez dodatkowych kosztów.

W przypadku decyzji Klienta o przekazaniu do Caldoris zarządzania mediami, przygotowujemy rzetelne i kompleksowe analizy ekonomiczne przedstawiające rachunek ekonomiczny dla inwestycji i przyszłe, realne korzyści.

Zależnie od potrzeb wspieramy również proces pozyskania dofinansowań na panele fotowoltaiczne i systemy kolektorów słonecznych. Stale monitorujemy rynek w celu aktualizacji informacji na temat nowych rządowych i unijnych źródeł finansowania. Dbamy o to, aby nasi klienci mieli jak najszerszy wybór środków umożliwiających obniżenie realnego kosztu instalacji.

Profesjonalny zespół

W Caldoris dbamy o kompetencje naszego zespołu i dostępność profesjonalnej obsługi dla naszych klientów. Zatrudniamy 150 osób i współpracujemy z licznymi partnerami na terenie całej Polski. Nasi doświadczeni specjaliści, wykonali setki instalacji i wykonali tysiące napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych (często w trakcie 48h od zgłoszenia).

Nasze centralne biuro obsługi jest czynne 7 dni w tygodniu, a obsługujący całą Polskę centralny magazyn logistyczny w Gliwicach, w maksymalnie 48 godzin dostarcza produkty do dowolnego miejsca w kraju.

Posiadamy międzynarodową sieć partnerów, dostarczających wysokiej jakości produkty z gwarancją do 25 lat, oraz własne centrum szkoleniowe, certyfikujące instalatorów, wg standardów Urzędu Dozoru Technicznego.

Efektywne zarządzanie dostawą mediów

Caldoris to też innowacyjny model rynkowy, umożliwia znaczne obniżenie wysokości abonamentu na zakup instalacji fotowoltaicznej (Elektrowni Słonecznej) lub na zakup mikroElektrociepłowni. Jest to możliwe dzięki kompleksowemu przekazaniu do Caldoris dostawy mediów (energia elektryczna, ciepło i gaz).

rzed podjęciem takiej decyzji przez Klienta, każdorazowo przygotowujemy rzetelne i kompleksowe analizy ekonomiczne przedstawiające rachunek ekonomiczny dla inwestycji i realne przyszłe korzyści ułatwiające podjęcie finalnej decyzji. Posiadamy koncesję na sprzedaż mediów sieciowych.

Zespół zarządzający

Łukasz Dobrowolski
Przewodniczący Rady Nadzorczej

 • Od 7 lat przedsiębiorca i inwestor, właściciel szeregu małych i średnich firm, między innymi liderów rynku w branży rozproszonej energetyki odnawialnej.
 • Dziesięć lat doświadczenia międzynarodowego w doradztwie strategicznym w McKinsey & Company, gdzie zajmował się budowaniem strategii, rozwojem biznesu, sprzedażą i marketingiem w sektorze telekomunikacyjnym w 16 krajach.
 • Kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą, w tym jako Dyrektor Zarządzający Polkomtel SA z odpowiedzialnością za 7 kanałów sprzedaży i łączne przychody ponad 8 mld PLN.
 • Ukończył studia MBA na INSEAD we Francji i Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Piotr Czajkowski
Prezes Zarządu

 • Od 4 lat związany z energetyką odnawialną, a od 2014 roku Prezes Zarządu Caldoris.
 • Ponad 10 lat doświadczenia w sektorze telekomunikacyjnym w Polkomtel S.A. z odpowiedzialnością za rynek klientów biznesowych o wartości przeszło 2 mld PLN. Szerokie doświadczenie w zakresie budowania strategii, marketingu i rozwoju biznesu oraz zarządzania cyklem życia klienta.
 • Doświadczenia w zarządzaniu obszarem relacji z klientem biznesowym.
 • Kilkuletnie doświadczenie w zakresie analizy procesów biznesowych.
 • Absolwent Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, dyplom ACCA.

Ład korporacyjny

 

Właścicielem Caldoris Polska jest niezależna spółka inwestycyjna Rocher Energy,działająca na podstawie kapitału prywatnego. Do portfela Rocher Energy należą dwie bliźniacze spółki, przedsiębiorstwa, które uzupełniają się kompetencjami i specjalizują w obsłudze odmiennych grup docelowych. Pierwszą z nich jest Caldoris Polska, która zajmuje się obsługą klientów prywatnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, oferując im niezależność energetyczną oraz tańszy prąd i energię cieplną z własnych źródeł. Drugą spółką jest Energia Polska S.A. która skupia się na większych projektach z zakresu lokalnych źródeł energii elektrycznej i cieplnej oraz efektywnego zarządzania energią. Projekty realizowane są głównie dla samorządów terytorialnych oraz dużych przedsiębiorstw.

Kapitał zakładowy obu spółek wynosi łącznie 11.921.183 zł, a roczny obrót przekracza 100 mln zł. Na swoim koncie mamy zarówno instalacje dla właścicieli budynków indywidualnych (już ponad 20 000 na terenie całej Polski), jak i duże instalacje dla przemysłu i samorządów (o wartości jednostkowej nawet powyżej 10 ml zł).

nagrody

Caldoris Polska jest laureatem prestiżowych, krajowych i międzynarodowych konkursów

WZORZEC. Efektywny Projekt Energetyczny

Opracowany w 2016 roku nowy model oferty dla firm: elektrownia słoneczna z finansowaniem, został uznany przez jury za przełomowy dla rynku energetyki rozproszonej. Jest to rozwiązanie efektywne ekonomicznie i ekologicznie niezależnie od systemu dofinansowań z funduszy publicznych. Dzięki temu, znacząco zwiększa się dostępność do instalacji fotowoltaicznych dla szerokiego grona klientów biznesowych, a docelowo również klientów indywidualnych.

Konkurs organizowany jest przez największy polski portal gospodarczy wnp.pl oraz wydawany od prawie 20 lat miesięcznik gospodarczy Nowy Przemysł.

 

CEE Clean Energy Awards

CEE Clean Energy Awards to międzynarodowy konkurs dla przedsiębiorstw z branży czystej energii z Europy Centralnej i Wschodniej.

 • Zwycięzca w kategorii Solar Energy Company of the Year 2016
 • Nominacja w kategorii: Clean Energy Projekt of the Year 2016

Nagrody przyznawane są w 19 kategoriach, m.in. za innowacyjność czy skuteczną strategię. W konkursie uczestniczą m.in. producenci i dystrybutorzy gazu ziemnego, energii wiatru, energii słonecznej, biogazu oraz biomasy.

Kryształ Przetargów Publicznych 2016

„Kryształ Przetargów Publicznych 2016” dla najlepszego wykonawcy w kategorii: Zadania na rzecz ochrony środowiska lub gospodarki wodnej.

Nagrodę przyznano za budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 0,95 MW w miejscowości Krasne Potockie.

Konkurs organizowany jest przez miesięcznik „Przetargi Publiczne” i służy promowaniu tak zwanych dobrych praktyk w zamówieniach publicznych.

Oraz

Ekologiczne działania Caldoris Polska zostały docenione w rankingu Gazety Finansowej. Caldoris Polska znalazła się na liście 10 najbardziej ekologicznych firm roku 2016. W rankingu wyróżniono m.in. Canon, PepsiCo, ING Bank Śląski oraz Grupę Skanska.

 

W 2014 roku dziennik Puls Biznesu zaliczył Caldoris Polska do grona najdynamiczniej rozwijających się firm – elitarnego klubu Gazel Biznesu.

Zainteresowany współpracą? Masz pytania?